Telefon dyżurny: 787269461

Godziny otwarcia kancelarii

wtorek - 8:30 - 10:00 i 16:00 - 17:30

środa i czwartek - 16:00 - 17:30

piątek - 8:30 - 10:00 i 16:00 - 17:30

sobota - 8:30 - 10:00

W niedziele i święta, w poniedziałek, pierwszy piątek miesiąca i rekolekcje kancelaria NIECZYNNA.

 

PODCZAS WAKACJI KANCELARIA CZYNNA:

wtorek – piątek od. godz. 16.00 do 17.30

XX Niedziela zwykła

Ewangelia wg św. Mateusza 15,21-28. 

Jezus podążył w strony Tyru i Sydonu.

A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: «Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko nękana przez złego ducha».

Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: «Odpraw ją, bo krzyczy za nami».

Lecz On odpowiedział: «Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela».

A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: «Panie, dopomóż mi».

On jednak odparł: «Niedobrze jest zabierać chleb dzieciom, a rzucać szczeniętom».

A ona odrzekła: «Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów».

Wtedy Jezus jej odpowiedział: «O niewiasto, wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak pragniesz!» Od tej chwili jej córka była zdrowa.

Pielgrzymka do Lichenia i Torunia

W dniach 31 lipca i 1 sierpnia 2017 r. (poniedziałek-wtorek) grupa 49 naszych parafian wzięła udział w pielgrzymce do Matki Bożej Licheńskiej i Sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu oraz siedziby Radia Maryja. Grupa siedmiu osób mogła z bliska przyjrzeć się jak wygląda praca i jak powstają audycję w Radiu Maryja. Był czas na zadumę, wspólną modlitwę, relaks i odpoczynek.

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii. 

Odpust parafialny

24 czerwca to szczególny czas dla naszej wspólnoty parafialnej. To właśnie tego dnia obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i nasz odpust parafialny. W tym roku Słowo Boże wygłosił do nas ks. Kazimierz Lewandowicz. Przypomniał nam osobę św. Jana Chrzciciela i nakreślił w czym warto go naśladować. 

Podczas Uroczystości Odpustowej Dziekan Dekanatu Orneta, a zarazem nasz proboszcz ks. Krzysztof Józefczyk do grona Służby Liturgicznej Ołtarza naszej parafii włączył 2 dziewczynki i 9 chłopców:

- Dominka Rynkun

- Oliwia Jankowska

- Hubert Żołądkiewicz

- Maciej Wiewiórski

- Adrian Fijarczyk

- Kacper Koczan

- Mateusz Dargacz

- Jakub Bieliński

- Filip Woźniak

- Mateusz Gliński

- Szymon Jurczyk

Nowi ministranci złożyli przyrzeczenia służby i oddania w posługiwaniu przy stole eucharystycznym.

Gratulujemy i życzymy gorliwości w posłudze ministranckiej!

Na koniec Eucharystii przeszliśmy w procesji wokół Kościoła a każdy z uczestników otrzymał lizaka odpustowego.

 

Bóg zapłać! Tym wszystkim, którzy przyczynili się do upiększenia Uroczystości Odpustowej.


Galeria zdjęć

Uroczystość Bożego Ciała

Jak co roku w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, 

po Mszy św. o godz. 10.00, wyruszała z naszego Kościoła  procesja Eucharystyczna do czterech Ołtarzy i przeszła ulicami naszego miasta.

 

 

Przewodniczył jej ks. Arcybiskup Senior Edmund Piszcz.

W kazaniu, które wygłosił przy drugim ołtarzu, przypomniał zgormadzonym licznie wiernym, znaczenie Eucharystii i miłości, która z niej wypływa.

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniu ołtarzy: Siostrom Zakonnym ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny, pracownikom Urzędu Miasta w Ornecie, Społeczności Gimnazjum nr 2 i członkom grup modlitewnych.  Bóg zapłać! Służbie Liturgicznej Ołtarza, Orkiestrze Dętej z Ornety, bieli parafialnej i dzieciom, które w tym roku

przystąpiły do I Komunii św. 

Galeria zdjęć

„Zielona Szkoła”

W dniach od 5 do 7 czerwca (poniedziałek-środa) została zorganizowana „Zielona Szkoła” dla 30 dzieci z naszej parafii. Zdecydowaną większość stanowili ministranci i schola parafialna.  Miała ona miejsce w Ośrodku Kolonijno – Formacyjny Caritas w Mikoszewie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali: panie Marta Godzina i Janina Krzyżanowska oraz ks. Maciej Burdyński.

Podczas naszego wspólnego pobytu nie zabrakło konkursów.

- konkurs 1: gra w piłkę nożną, drużyny 5 osobowe; system pucharowy; najlepsza drużyna – nagroda – siatka pomarańczy;  cel: upowszechnienie zajęć sportowych;

- konkurs 2: drużyny 5 osobowe obierające jak najszybciej i najdokładniej marchewkę; nagroda – marchewka;

- konkurs 3: chętnych 6 osób rywalizujących ze sobą na najdłuższą obierkę; nagroda – jabłka;

- konkurs 4: w grupach stworzenie najpiękniejszego zamku na plaży; nagroda – siatka gruszek;

- konkurs 5: w grupach; „ekomoda” – uczestnicy mieli za zadanie stworzyć najpiękniejszy strój używają papieru toaletowego oraz wymyśleć hasło dotyczące zdrowego stylu życia; nagroda – siatka pomarańczy i arbuz;

- konkurs 6: w czwórkach rywalizacja na bomby wodne; nagroda – jabłka;

- konkurs 7: z balona do modelowania stworzenie najciekawszej figury; nagroda – lizaki witaminowe;

W zdrowy ciele zdrowy duch – uczestniczyliśmy w porannej gimnastyce i zajęciach sportowych.

Odbyła się również pogadanka na temat profilaktyki uzależnień z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Głównym jej celem było zapobieganie wszelkim przejawom zachowań niebezpiecznych, takich jak: alkoholizm,  przemoc fizyczna, przemoc słowna, cyberprzemoc, wymuszania, narkotyki, palenie papierosów i zażywanie dopalaczy.

Podczas „Zielonej Szkoły” obowiązywał zakaz używania telefonów komórkowych, który miał ukazać różnorodne formy spędzania wolnego czasu.

Codziennie każdy zaznaczał swoje zadowolenie bądź nie ;-), na tablicach samopoczucia:

Tablica samopoczucia. Na ścianie naklejono duże arkusze papieru (jeden na każdy dzień wyjazdu). Każdy otrzymał codziennie cztery  kartki samoprzylepne. Kolory kartek odpowiadały samopoczuciu dziecka, i tak: Zielony: miałem super dzień, Żółty: to był dla mnie fajny dzień, Niebieski: nie było mi dzisiaj za fajnie, Czerwony: było mi dzisiaj okropnie. Wieczorem każdy wkładał do koperty kartkę, jaka najtrafniej opisuje jego nastrój pod koniec dnia. Cel: diagnoza samopoczucia uczestników „Zielonej Szkoły”.

 

 

„Zielona Szkoła” została zrealizowana przez naszą Parafię przy współpracy

 Szkoły Podstawowej nr 1 i 4 w Ornecie, Urzędu Miejskiego w Ornecie.

 

Serdecznie dziękujemy rodzicom oraz sponsorom za wsparcie naszego wyjazdu.

 

Galeria zdjęć

,,Idź i kochaj” - spotkanie na Polach Lednickich

3 czerwca już po raz XXI młodzi spotkali się na Polach Lednickich. Nie zabrakło w tym spotkaniu również MŁODYCH  z naszej parafii. W tym roku spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Idź i kochaj”. Zostaliśmy poprowadzeni do miłości, która przekracza wszelkie wyobrażenia. Wielkim charyzmatem Spotkań Lednickich jest mnogość symboliki. To właśnie dzięki prostym gestom i przedmiotom, możemy lepiej zrozumieć treści naszej wiary. Dziś ważne jest nie tylko to co się słyszy i widzi ale również to co można trzymać w dłoniach.

Na tegorocznej LEDNICY każdy otrzymał:

Puzzle lednickie – symbolika wywodzi się z wczesnego chrześcijaństwa, a dokładniej od greckiego słowa sýmbolon, które oznacza przedmiot przełamany na pół. Puzzel ma służyć realnemu spotkaniu, bo żeby złożyć cały napis „Idź i kochaj!” trzeba połączyć ze sobą dwa puzzle. Zaproszono do wręczenia jednego z puzzli drugiej osobie, jednak nie tej, która jako pierwsza przyjdzie na myśl, ale – może jeszcze nieznanej – którą w naszym życiu wskaże nam Duch Święty.

 

Różaniec – ma być dla nas towarzyszem drogi, który będzie podtrzymywać entuzjazm budowania wspólnoty z innymi. Modląc się na różańcu, stajemy się naśladowcami Maryi, mamy odwagę iść i kochać!

Świeca – symbol światła i pokoju. Jak co roku na Polach Lednickich rozbłysły dziesiątki tysięcy świec. Jest to znak płonącej wiary. Razem z tym światłem mamy iść i kochać! 

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć

JUŻ ZA ROK KOLEJNE SPOTKANIE MŁODYCH W LEDNICY – PAMIĘTAJ PIERWSZA SOBOTA CZERWCA.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Pielgrzymka dziękczynna za dar I Komunii Świętej do Krosna

Już po raz drugi dzieci z naszej parafii, które przystąpiły do I Komunii Świętej wraz ze swoimi najbliższymi pielgrzymowali do Sanktuarium Nawiedzenia NMP i św. Józefa w Krośnie. O godzinie 12.00 kustosz sanktuarium ks. Michał Rosengart odprawiał Mszę św. w intencji pielgrzymów prosząc o obfitość łask na każdy dzień i pomoc Matki Bożej Krośnieńskiej. Po wspólnej modlitwie dzięki staraniom rodziców, mogliśmy wspólnie piec kiełbaski na ognisku i radować się za dar I Komunii świętej.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć w zakładce galeria. 

Maryjne jubileusze

W tym roku Kościoł na Warmii będzie obchodził 140. rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie i 50. rocznicę Koronacji Jej Obrazu. Wtym roku także będziemy przeżywali 300. rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze i 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie.

Kalendarium uroczystości z okazji 140. rocznicy objawień gietrzwałdzkich i 50-lecia koronacji obrazu MB Gietrzwałdzkiej 2017 r.

Odpust zupełny z okazji jubileuszu objawień w Gietrzwałdzie

Z okazji 140. rocznicy objawień Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie Ojciec święty Franciszek udzielił ODPUSTU ZUPEŁNEGO wiernym, którzy od 1 maja 2017 roku do 31 października 2017 roku, nawiedzą Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Gietrzwałdzie.

Sakrament Bierzmowania

Dnia 22 maja 2017r.

ks. Abp Józef Górzyński Metropolita Warmiński udzielił młodzieży naszej parafii sakramentu bierzmowania.

Przystąpiło do niego 65 osób, w tym 32 dziewcząt i 33 chłopców.

Przez sakrament bierzmowania ochrzczeni jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem, oraz do bronienia jej. Na pamiątkę sakramentu każdy z przystępujących otrzymał Ewangelie. Odpowiedzialnymi za przygotowanie młodzieży byli: katechetki Anna Żołądek i Teresa Bura oraz ks. Maciej Burdyński. Dziękujemy rodzicom młodzieży, którzy w darze ołtarza pozostawili tron pod monstrancję. Składamy serdeczne podziękowania p. Honoracie Wójcik za utrwalenie tej uroczystości i zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w zakładce „Galeria”.

Rodzina Rodzinie

Program Rodzina Rodzinie polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii przez osoby, rodziny, wspólnoty, parafie, diecezje oraz zgromadzenia zakonne w Polsce. Chcielibyśmy pomoc uczynić spersonalizowaną w nawiązaniu do tego co mówił Papież Franciszek: „Uchodźcy to nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować”.

 

Komu pomagamy?

1.Potrzebującym Syryjczykom w Aleppo w Syrii

2. Uchodźcom z Syrii w Libanie

3.Ubogim Libańczykom dotkniętym kryzysem uchodźczym 

 

Jak można pomóc?

 

Członkowie Szkolnych Kół Caritas działających przy Szkole Podstawowej nr 1 i 4 w Ornecie oraz nasza Parafia postanowili również włączyć się w akcję „Rodzina Rodzinie”.

 

Koszt utrzymania jednej potrzebującej rodziny to 510 zł na miesiąc. 

Dlatego poszukujemy 51 rodzin lub osób pojedynczych, które zadeklarują chęć wpłaty przez 6 miesięcy (od kwietnia) kwoty 10 zł.

Już mamy 12 zadeklarowanych rodzin. Brakuje tylko 39 😉

Czekamy na twoje dobre serce 😉

Zegar

Święta

Wtorek, XX Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie Na

Hasło Roku Duszpasterskiego

2016/2017

Znalezione obrazy dla zapytania idźcie i głoście

Bierzmowanie

Dzisiaj jest

wtorek,
22 sierpnia 2017

(234. dzień roku)

Papieskie intencje modlitewne

sierpień 2017

  • Intencja ogólna:  Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.

Archidiecezja warmińska

 

Biskup diecezjalny:

abp Józef GÓRZYŃSKI

dokumenty

Biskup senior: 

                 abp Wojciech ZIEMBA

Biskup senior: 

abp Edmund PISZCZ 

Biskup senior: 

bp Julian WOJTKOWSKI

 

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

 

140. rocznica objawień gietrzwałdzkich

oraz 50. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej

 

100. rocznica objawień w Fatimie

Znalezione obrazy dla zapytania objawienia w Fatimie

 

 Znalezione obrazy dla zapytania rok brata alberta chmielowskiego