Telefon dyżurny: 787269461

 

Godziny otwarcia kancelarii

poniedziałek: nieczynna

wtorek: od 8.30 do 10. 00 i 16.00 do 17.30;

środa: nieczynna

czwartek: od 16.00 do 17.30;

piątek: od 8.30 do 10.00 i od 16.00 do 17.30

sobota: od 8.30 do 10.00. 

W niedziele i święta, pierwszy piątek miesiąca i rekolekcje kancelaria NIECZYNNA. 

Od 1 stycznia do Środy Popielcowej kancelaria parafialna czynna tylko we wtorki i piątki w godzinach od 8.30 do 10.00.

I Niedziela Słowa Bożego

Mt 4, 12-23
Gdy Jezus posłyszał, że Jan został uwięziony, usunął się do Galilei. Opuścił jednak Nazaret, przyszedł i osiadł w Kafarnaum nad jeziorem, na pograniczu ziem Zabulona i Neftalego. Tak miało się spełnić słowo proroka Izajasza: «Ziemia Zabulona i ziemia Neftalego, na drodze ku morzu, Zajordanie, Galilea pogan! Lud, który siedział w ciemności, ujrzał światło wielkie, i mieszkańcom cienistej krainy śmierci wzeszło światło». Odtąd począł Jezus nauczać i mówić: «Nawracajcie się, albowiem bliskie jest królestwo niebieskie». Przechodząc obok Jeziora Galilejskiego, Jezus ujrzał dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich: «Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi». Oni natychmiast, zostawiwszy sieci, poszli za Nim. A idąc stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci: Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał. A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim. I obchodził Jezus całą Galileę, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu.
 

Harmonogram wizyty duszpasterskiej

poniedziałek 27 stycznia od godz. 16.00 ul. Morąska, Rozjazdowa i Krzywa

Wycieczka krajoznawczo-turystyczna z elementami profilaktyki prozdrowotnej Mikoszewo 2020

Organizator: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Majora Henryka Sucharskiego, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela w Ornecie, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka 

Termin: 28,29,30.05.2019 – 3 dni (czwartek-sobota)

Miejsce noclegu i posiłków: OŚRODEK KOLONIJNO – FORMACYJNY W MIKOSZEWIE CARITAS DIECEZJI ELBLĄSKIEJ ( 2 noclegi w pokojach 5-osobowych z łazienkami; obiad – 3 x, kolacja – 2 x, śniadanie – 2 x, podwieczorek – 2 x; suchy prowiant na wyjście nad morze – 2 x)

Opiekunowie: ks. Maciej Burdyński – kierownik wyjazdu; Janina Krzyżanowska; Renata Nędzi-Sosnowska; Anna Wiewiórska; Anna Janik 

Koszt: 200 zł (zaliczka w kwocie 70 zł – w dniu zapisu, reszta kwoty do końca marca, zgoda na wyjazd – do końca kwietnia). Zaliczka nie zostanie zwrócona w przypadku rezygnacji z wycieczki niezależnej od organizatora.

W cenę zostało wliczone dodatkowe ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków.

Ilość miejsc ograniczona! Wyjazd organizowany dla uczniów klas III – VI (pierwszeństwo wyjazdu: członkowie Szkolnych Kół Caritas, schola dziecięca, ministranci, inne osoby).

Zaplanowano zrealizować następujące zagadnienia:

- bezpieczne zachowanie uczniów,

- promocja zdrowia i zdrowego stylu życia,

- podstawowe zabiegi resuscytacyjne na fantomie; Jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak wykonać reanimację? Jak skutecznie wezwać pomoc?

- przeciwdziałanie uzależnieniem, agresji i przemocy.

 

Atrakcje dla dzieci uzależnione będą od pozyskania dofinansowania w ramach realizacji zadania publicznego i pozyskania środków od sponsorów.  Wycieczka do Mikoszewa organizowana jest po raz czwarty.

Nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Reginy Protmann

Dzisiaj jest

niedziela,
26 stycznia 2020

(26. dzień roku)

Święta

Niedziela, III Tydzień zwykły
Rok A, II
Trzecia Niedziela zwykła

Orszak Trzech Króli 2020

Papieskie intencje modlitewne

styczeń 2020

Intencja ewangelizacyjna: o promocję pokoju na świecie.
Módlmy się, aby chrześcijanie i ci, którzy należą do innych religii oraz ludzie dobrej woli umacniali pokój i sprawiedliwość na świecie.

Archidiecezja warmińska

 

Biskup diecezjalny:

abp Józef GÓRZYŃSKI

dokumenty

Biskup Pomocniczy:

                 bp Janusz OSTROWSKI

Biskup senior: 

                 abp Wojciech ZIEMBA

Biskup senior: 

abp Edmund PISZCZ 

Biskup senior: 

bp Julian WOJTKOWSKI