Telefon dyżurny: 787269461

Godziny otwarcia kancelarii

Od 1 stycznia do Środy Popielcowej kancelaria parafialna będzie czynna tylko we wtorki i piątki w godzinach od 8.30 do 10.00.

W niedziele i święta, w poniedziałek, pierwszy piątek miesiąca i rekolekcje kancelaria NIECZYNNA.

Niedziela Chrztu Pańskiego

Łk 3, 15-16. 21-22

Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w swych sercach co do Jana, czy nie jest Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: «Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. on będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem». Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. a gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił nad Niego, w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: «Ty jesteś moim Synem umiłowanym, w Tobie mam upodobanie».

Wizyty duszpasterskie

poniedziałek  – od godz. 16.00 ul. Podleśna 5, 7, 11

wtorek – od godz. 16.00 ul. Sadowa, Ogrodowa, Owocowa

środa – od godz. 16.00 ul. Przemysłowa 3,5,7

czwartek – od godz. 16.00 ul. Przemysłowa 9,11,13

piątek – od godz. 16.00 ul. Przemysłowa 6,8,10,12

sobota – Podleśna 8, 9,14,16,18; ul. Zielona, Krzywa

poniedziałek 14.01.2019 – ul. Kopernika 9

Nabożeństwo za wstawiennictwem bł. Reginy Protmann

Pielgrzymka do Włoch - program

Pielgrzymka do Włoch

Orszak Trzech Króli w naszym mieście

Już po raz trzeci w Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Ornety przeszedł Orszak Trzech Króli. Organizatorami  Orszaku byli: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Jana Chrzciciela w Ornecie wraz z dziekanem dekanatu Orneta ks. kan. Krzysztofem Józefczykiem,  Urząd Miejski w Ornecie wraz z panem burmistrzem Ireneuszem Popielem i wiceburmistrzem Andrzejem Gierlofem, Miejski Dom Kultury oraz pani Alicja Grodowska.  Patronat medialny na całym wydarzeniem objęła:  TV Orneta wraz z panem Dariuszem Butkiewiczem.

Nauczyciele wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ornecie przygotowały Jasełka oraz wspólny śpiew kolęd. Po nich nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszą koronę królewską, którego organizatorem było Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej nr 1. Komisja w składzie: Elżbieta Fijarczyk dyrektor SP 1, Iwona Kurdyła – wicedyrektor SP 1 oraz Małgorzata Szuna – dyrektor SP 4 wybrały trzy najpiękniejsze korony. Nagrodzeni zostali Jadwiga Leszczyńska, Adam Żołądkiewicz, oraz Maciej Wiewiórski. Pozostałe dzieci, które przygotowały korony otrzymały kubki ufundowane przez Stowarzyszenie Dom Warmiński z prezesem Jarosławem Kogutem oraz Urząd Miejski w Ornecie.

Serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom, a wśród nich: Zakład Fryzjerski Marzena Rafałowicz 11-130 Orneta ul. 1 Maja 48/9E; Firma ROL-GAZ Piotr i Krzysztof Junko; Firma AGD-RTV Kaźmierczak; Ireneusz Popiel; ROL&Bas p. Zawadzcy; Apteka p. Łazarczuk; Zajączkowski  Benjamin; Firma Gastronomiczna Irena Markowska;  Marek Brzozowski;  Joanna Ostrouch; Bogdan Kowieszko; Firma PRDB – Dariusz Kowalewski; Stanisław Zajączkowski; państwo Goździkowscy; Piekarnia An-ter - państwo Fijarczyk.

Podziękowanie dla członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Terenowy w Ornecie za przygotowanie poczęstunku.

Podziękowania dla służb porządkowych: Policji, Straż Miejskiej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornecie.

środa,
16 stycznia 2019

Rok Duszpasterski 2018/2019

Środa, I Tydzień zwykły
Rok C, I

styczeń 2019

Za młodzież, szczególnie z Ameryki Łacińskiej, aby za przykładem Maryi odpowiedziała na wezwanie Pana do przekazywania światu radości Ewangelii.