XXVIII Niedziela Zwykła 15.10.2017

1. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej każdego dnia października o godz. 17.30, a w Kaplicy Jerozolimskiej o godz. 17.00.

2. Dzieci i młodzież spotykają się na różańcu w każdy wtorek i czwartek.

3. W ubiegłą niedzielę ofiary składane na tacę były przeznaczone na remonty prowadzone w naszej świątyni. Zebraliśmy 5100zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

4. W dniu dzisiejszym ofiary zbierane do puszek przed kościołem są przeznaczone na pomoc poszkodowanym przez huragan w Meksyku. Za złożone ofiary już teraz składamy Bóg zapłać.

5. Zbliża się listopad, miesiąc pamięci o naszych bliskich zmarłych. W tym czasie będziemy modlić się za nich podczas Mszy św. gregoriańskiej i różańca połączonego z wypominkami. Kartki na wypominki i Mszę św. gregoriańską rozłożone są na ołtarzach bocznych w naszym kościele. Prosimy aby czytelnie wypełnione kartki włożyć do koperty i na kopercie napisać nazwę ulicy.

6. Zachęcamy do nabycia nowego numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in.   dni święte zamknięte. O handlowcach, którzy w niedzielę zamykają swoje sklepy.

7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Papieskie dzieło Misyjne.

8. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. ks. Krzysztof Niespodziański będzie rozprowadzał swoją najnowszą książkę. Zachęcamy do jej nabywania.

9. Zakończyliśmy akcję pomocy rodzinie z Syrii. W tę pomoc włączyło się    rodzin z naszej parafii. Łącznie przekazaliśmy  zł. Wszystkim, którzy okazali pomoc tej syryjskiej rodzinie składamy serdeczne Bóg zapłać.

10. W niedzielę – 29 października nasza Parafia we współpracy  z Miejskim Domem Kultury organizuje „Bal ze świętymi”, na to wydarzenie zapraszamy dzieci wraz ze swoimi rodzicami. W programie Msza św. o godz. 11.30, bezpośrednio po niej przejście do Domu Kultury, animacje z wodzirejem, spotkanie z wybranymi świętymi,  poczęstunek,  konkursy w tym m.in rozwiązanie  konkurs na najpiękniejsze przebranie Świętego. Zachęcamy, aby tego dnia dzieci przebrały się za wybranych/ulubionych świętych, jeśli z różnych powodów nie jest to możliwe to można ubrać się na biało.

11. Rozpoczęły się spotkania formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Najbliższe spotkania odbędą się 23 i 24 października.

12. 22 października o godz. 19.00 odbędzie się w Bażynach Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

13. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności nasza parafianka:

+ Alina Rydelek

14. W tym tygodniu Msze św. popogrzebowe zostaną odprawione za zmarłych:

+ Janina Wituszyńska poniedziałek godz. 6.30

+ Włodzimierz Połeć czwartek godz. 6.30

Wtorek, XXVIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Hasło Roku Duszpasterskiego

Znalezione obrazy dla zapytania idźcie i głoście

Pielgrzymka do Wilna

wtorek,
17 października 2017

październik 2017

Intencja ogólna: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.

Czytania:

• Ewangelia:

140. rocznica objawień gietrzwałdzkich

oraz 50. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej

100. rocznica objawień w Fatimie

Znalezione obrazy dla zapytania objawienia w Fatimie

Znalezione obrazy dla zapytania rok brata alberta chmielowskiego