Ogłoszenia parafialne

 

Ogłoszenia duszpasterskie

20.05.2018 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Zapraszamy każdego dnia na Nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a w kaplicy Jerozolimskiej na gody. 18.00.

2. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30; 10.00; 18.00.

3. W ubiegłą niedzielę ofiary zbierane na tacę były przeznaczone na remonty prowadzone w naszej świątyni. Zebraliśmy 5030zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość I Komunii Św. w naszej wspólnocie parafialnej o godz. 10.00. Spotkania modlitewne w ramach białego tygodnia będą odbywały się do środy włącznie w naszym kościele, a w czwartek dzieci wraz z rodzicami udadzą się do Krosna.

5. 31 maja będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu po Mszy św. o godz. 10.00 udamy się w procesji do czterech ołtarzy. Ołtarze w tym roku prosimy aby przygotowali w tradycyjnych miejscach: ołtarz I – Siostry Katarzynki; ołtarz II – Koła Łowieckie  ; ołtarz III – Szkoła Podstawowa nr 1; ołtarz IV – Róża Różańcowa Rodziców modlących się za dzieci.

6. Spotkanie organizacyjne dla osób udających się na Pola Lednicy odbędzie się w niedzielę 27 maja po Mszy św. o godz. 18.00.

7. 30 czerwca 2018 r. w Gietrzwałdzie odbędzie się Dzień Pokutny. Zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu religijnym. Chętni będą mogli udać się autokarem zamówionym przez parafię. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii.

8. Do nabycia jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in.: Dokąd zmierza Europa. czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem. Dla dzieci i młodzieży nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

9. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na nowy sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornecie.

10. Przychodnia Weterynaryjna w Ornecie przy ul. Morąskiej 26, oraz Gabinet Weterynaryjny przy ul. 1 Maja 46/5 informują, że miesiącu maju trwają obowiązkowe coroczne szczepienia psów przeciwko wściekliźnie.

11. W tym tygodniu Msze św. popogrzebowe będą odprawione za zmarłych:

+ Janina Komar poniedziałek godz. 6.30

+ Józefa Ławrowska piątek godz. 6.30

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

+ Józefa (k) Abramowicz

+ Sabina Danielewska

+ Wanda Kudła

 

 

Dzisiaj jest

niedziela,
20 maja 2018

(140. dzień roku)

Droga Krzyżowa 2018

Misterium Męki Pańskiej

Święta

Niedziela, VII Tydzień zwykły
Rok B, II
Niedziela Zesłania Ducha Świetego

 

Rok św. Stanisława Kostki

Papieskie intencje modlitewne

maj 2018

ewangelizacyjna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

Archidiecezja warmińska

 

Biskup diecezjalny:

abp Józef GÓRZYŃSKI

dokumenty

Biskup senior: 

                 abp Wojciech ZIEMBA

Biskup senior: 

abp Edmund PISZCZ 

Biskup senior: 

bp Julian WOJTKOWSKI