20.05.2018 – Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Zapraszamy każdego dnia na Nabożeństwo majowe o godz. 17.30, a w kaplicy Jerozolimskiej na gody. 18.00.

2. Jutro przypada Święto NMP Matki Kościoła. Zapraszamy na Msze św. o godz. 6.30; 10.00; 18.00.

3. W ubiegłą niedzielę ofiary zbierane na tacę były przeznaczone na remonty prowadzone w naszej świątyni. Zebraliśmy 5030zł. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy Uroczystość I Komunii Św. w naszej wspólnocie parafialnej o godz. 10.00. Spotkania modlitewne w ramach białego tygodnia będą odbywały się do środy włącznie w naszym kościele, a w czwartek dzieci wraz z rodzicami udadzą się do Krosna.

5. 31 maja będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu po Mszy św. o godz. 10.00 udamy się w procesji do czterech ołtarzy. Ołtarze w tym roku prosimy aby przygotowali w tradycyjnych miejscach: ołtarz I – Siostry Katarzynki; ołtarz II – Koła Łowieckie  ; ołtarz III – Szkoła Podstawowa nr 1; ołtarz IV – Róża Różańcowa Rodziców modlących się za dzieci.

6. Spotkanie organizacyjne dla osób udających się na Pola Lednicy odbędzie się w niedzielę 27 maja po Mszy św. o godz. 18.00.

7. 30 czerwca 2018 r. w Gietrzwałdzie odbędzie się Dzień Pokutny. Zapraszamy do udziału w tym ważnym wydarzeniu religijnym. Chętni będą mogli udać się autokarem zamówionym przez parafię. Koszt wyjazdu 20 zł. Zapisy w zakrystii.

8. Do nabycia jest najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m. in.: Dokąd zmierza Europa. czyli o powrocie do pogaństwa i człowieku, który nie jest Bogiem. Dla dzieci i młodzieży nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

9. W przyszłą niedzielę ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na nowy sprzęt dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornecie.

10. Przychodnia Weterynaryjna w Ornecie przy ul. Morąskiej 26, oraz Gabinet Weterynaryjny przy ul. 1 Maja 46/5 informują, że miesiącu maju trwają obowiązkowe coroczne szczepienia psów przeciwko wściekliźnie.

11. W tym tygodniu Msze św. popogrzebowe będą odprawione za zmarłych:

+ Janina Komar poniedziałek godz. 6.30

+ Józefa Ławrowska piątek godz. 6.30

12. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności nasi parafianie:

+ Józefa (k) Abramowicz

+ Sabina Danielewska

+ Wanda Kudła

niedziela,
20 maja 2018

Droga Krzyżowa 2018

Misterium Męki Pańskiej

Niedziela, VII Tydzień zwykły
Niedziela Zesłania Ducha Świetego

Rok św. Stanisława Kostki

maj 2018

ewangelizacyjna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.