Warunki przystąpienia do sakramentu bierzmowania

Kandydat (uczeń III klasy gimnazjum) do przyjęcia sakramentu bierzmowania powinien w okresie bezpośredniego przygotowania:

• 1)      W każdą niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy św.
  • 2)      Przystępować do spowiedzi świętej.
  • 3)      Sumiennie i aktywnie uczestniczyć w katechezie szkolnej i zaliczać obowiązujący materiał z Katechizmu (Zielony katechizm dla bierzmowanych; tabela do zaliczenia katechizmu powinna byś wklejona do zeszytu z religii i systematycznie sprawdzana przez rodziców/opiekunów co miesiąc).
  • 4)      Brać udział w spotkaniach w grupie (raz w miesiącu) oraz Mszy św. z katechezą (każdy trzeci czwartek miesiąca o godz. 19.00). Wyjątek październik: we wszystkie czwartki Msza św. połączona z modlitwą różańcową.
  • 5)      Uczestniczyć w roratach (Adwent), rekolekcjach, Drodze Krzyżowej (Wielki Post), nabożeństwach majowych (maj).
  • 6)      Odpowiedzialnie zachowywać się  w kościele  na spotkaniach.
  • 7)      Prowadzić dzienniczek praktyk religijnych (do zakupienia w cenie 3 zł w zakrystii).

Deklarację kandydata do przyjęcia sakramentu bierzmowania młodzież złoży w pierwszy czwartek października na Mszy św. o godz. 19.00. Obecność obowiązkowa.

W przypadku nieobecności kandydata do bierzmowania rodzic/opiekun powinien o tym poinformować księdza.

Za przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania w roku szkolnym i katechetycznym 2015/2016 odpowiedzialny jest ks. Maciej.

Wtorek, XX Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie Na

Hasło Roku Duszpasterskiego

Znalezione obrazy dla zapytania idźcie i głoście

wtorek,
22 sierpnia 2017

sierpień 2017

• Intencja ogólna:  Aby artyści naszych czasów poprzez dzieła swojego geniuszu pomagali wszystkim odkrywać piękno świata stworzonego.

Czytania:

• Ewangelia:

140. rocznica objawień gietrzwałdzkich

oraz 50. rocznica koronacji obrazu Matki Bożej

100. rocznica objawień w Fatimie

Znalezione obrazy dla zapytania objawienia w Fatimie

Znalezione obrazy dla zapytania rok brata alberta chmielowskiego