Wycieczka do Fromborka

• GN 49/2017

Najnowszy numer MGN 12/2017

Dokumenty potrzebne do Sakramentu Małżeństwa:

1 - aktualne, tj. z datą do 3 miesięcy wstecz, metryki chrztu,

2 - dowody osobiste,

3 - ostatnie świadectwo katechizacji,

4 - świadectwo bierzmowania,

5 . zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie przedmałżeńskiej,

6. zaświadczenie o wygłoszonych zapowiedziach

7.  zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (niezbędne gdy małżonkowie chcą, aby ślub kościelny pociągał za sobą również skutki cywilno-prawne - tzw. ślub konkordatowy lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny.

Narzeczeni zgłaszają się  osobiście (oboje) w kancelarii parafialnej na trzy miesiące przed ślubem z następującymi dokumentami:
- metryką chrztu z datą nie przekraczającą 3 miesięcy od dnia jej wydania, fakt zawarcia małżeństwa przekazywany jest także do parafii miejsca chrztu i jest odnotowany w Księdze Metrykalnej.
- świadectwo z katechezy z zakresu szkoły ponadpodstawowej (licealnej, zawodowej, technicznej). Kandydaci, którzy nie mają takiego świadectwa zobowiązani są do skorzystania z tzw. nauk przedmałżeńskich.
- zaświadczenie o uczestnictwie w katechezie przedmałżeńskiej (nie jest to świadectwo katechezy)
- informacją o bierzmowaniu, jeżeli osoba przyjęła sakrament bierzmowania, a fakt ten nie jest odnotowany w metryce chrztu, uzyskuje potwierdzenie przyjęcia tego sakramentu z parafii, w której została bierzmowana
- dowodami osobistymi,
- wdowcy - z metryką zgonu współmałżonka,
- zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (gdy małżonkowie chcą aby ślub kościelny pociągał za sobą również skutki cywilno-prawne tzw. ślub konkordatowy) lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto związek cywilny

środa,
13 grudnia 2017

Środa, II Tydzień Adwentu Rok B, II Wspomnienie św

grudzień 2017

Intencja ogólna: Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie, współpracowały, wykorzystując mądrość i doświadczenie, w przekazywaniu wiary i wychowywaniu nowych pokoleń.

Czytania:

• Ewangelia: