Pielgrzyma do Lichenia

Mikoszewo 2023

Gdy chodzi o miłość

Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz zgłosić się do swojego dzielnicowego.

Liczba wy¶wietleñ:

Ma³¿eñstwo

Dokumenty potrzebne do Sakramentu Ma³¿eñstwa:

1 - aktualne, tj. z dat± do 3 miesiêcy wstecz, metryki chrztu,

2 - dowody osobiste,

3 - ostatnie ¶wiadectwo katechizacji,

4 - ¶wiadectwo bierzmowania,

5 . za¶wiadczenie o uczestnictwie w katechezie przedma³¿eñskiej,

6. za¶wiadczenie o wyg³oszonych zapowiedziach

7.  za¶wiadczenie z Urzêdu Stanu Cywilnego (niezbêdne gdy ma³¿onkowie chc±, aby ¶lub ko¶cielny poci±ga³ za sob± równie¿ skutki cywilno-prawne - tzw. ¶lub konkordatowy lub akt ¶lubu, je¶li wcze¶niej zawarto zwi±zek cywilny.

Narzeczeni zg³aszaj± siê  osobi¶cie (oboje) w kancelarii parafialnej na trzy miesi±ce przed ¶lubem z nastêpuj±cymi dokumentami:
- metryk± chrztu z dat± nie przekraczaj±c± 3 miesiêcy od dnia jej wydania, fakt zawarcia ma³¿eñstwa przekazywany jest tak¿e do parafii miejsca chrztu i jest odnotowany w Ksiêdze Metrykalnej.
- ¶wiadectwo z katechezy z zakresu szko³y ponadpodstawowej (licealnej, zawodowej, technicznej). Kandydaci, którzy nie maj± takiego ¶wiadectwa zobowi±zani s± do skorzystania z tzw. nauk przedma³¿eñskich.
- za¶wiadczenie o uczestnictwie w katechezie przedma³¿eñskiej (nie jest to ¶wiadectwo katechezy)
- informacj± o bierzmowaniu, je¿eli osoba przyjê³a sakrament bierzmowania, a fakt ten nie jest odnotowany w metryce chrztu, uzyskuje potwierdzenie przyjêcia tego sakramentu z parafii, w której zosta³a bierzmowana
- dowodami osobistymi,
- wdowcy - z metryk± zgonu wspó³ma³¿onka,
- za¶wiadczenie z Urzêdu Stanu Cywilnego (gdy ma³¿onkowie chc± aby ¶lub ko¶cielny poci±ga³ za sob± równie¿ skutki cywilno-prawne tzw. ¶lub konkordatowy) lub akt ¶lubu, je¶li wcze¶niej zawarto zwi±zek cywilny

czwartek,

(88. dzieñ roku)

¦wiêta

Czwartek, Wielki Tydzieñ

Za współczesnych męczenników

Módlmy się za tych, którzy w różnych częściach świata narażają swoje życie z powodu Ewangelii, aby rozpalali Kościół swoją odwagą i misyjnym entuzjazmem.

Punkt Pomocy Uchodźcom i Migrantom Caritas

W Olsztynie został otwarty Punkt Pomocy Uchodźcom i Migrantom Caritas.