Boże Ciało

Nowy numer 28/2018

Najnowszy numer MGN 07-08/2018

Drodzy rodzice!

Wasze dzieci w ubiegłym roku szkolnym i katechetycznym przystąpiły do I Komunii świętej. Pragniemy uczcić to wydarzenie rocznicą w niedzielę 28 maja 2017 na Mszy św. o godz. 11.30. Zachęcamy by dzieci przygotowały się do świętowania tego czasu przez obejście 9 pierwszych piątków miesiąca. Spowiedź w naszym Kościele będzie od godz. 17.00 a po niej Eucharystia. Te dzieci, które obejdą 9 pierwszych piątków (potwierdzeniem będą podpisy w książeczkach przekazanych po pierwszej spowiedzi) otrzymają w czasie Mszy św. rocznicowej pamiątkowe dyplomy.

Co obiecał Pan Jezus ludziom, którzy będą Go przyjmować przez dziewięć pierwszych piątków miesiąca? (szczególną pomoc przy wejściu do Nieba, pocieszenie w chwilach trosk, pokój w rodzinach)

Aby to spełnić trzeba przyjąć pewne warunki, jakie to warunki? (trzeba mieć czyste serce, czyli trzeba pójść do spowiedzi, następnie uczestniczyć we Mszy Świętej oraz przyjąć Komunię Świętą w pierwszy piątek miesiąca i ofiarować ją Panu Jezusowi za grzechy swoje i innych ludzi).

Z pozdrowieniami księża i katechetki

piątek,
20 lipca 2018

Piątek, XV Tydzień zwykły
Wspomnienie bł. Czesława, prezbitera

Rok św. Stanisława Kostki

lipiec 2018

Intencja ewangelizacyjna: Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepiani przez przyjaźń z Panem i braćmi.